Ordu Samsun İzmir Turu – 2. Gün

Sabah uyanınca kendimizi kahvaltı masasında bulduk. Kahvaltının ardındam öğlene kadar evde oturduk. Evden ayrıldıktan sonra Fidangör caddesini gezdik.

IMG_2430Sonrasında teleferiğe yöneldik. Biletlerimizi aldıktan sonra kabinimiz gelince bindik. Hava hafiften bulutlu olsa da yine de açık sayılırdı. Berrak ve açık bir Ordu manzarası izleyerek boztepeye ulaştık. Boztepe de atlama pistini ve piknik alanını gezdik ve fotoğraflar çektik.

IMG_2420
Aşağı inmeden önce korulukta eğlenceli videolar çektik. Bu videoları daha sonraki günlerde çekeceğim videolarla birleştirerek güzel şeyler ortaya çıkarabileceğimi düşünüyorum. Havanın kapatması ve yağmur ciselemesi nedeniyle biran önce aşağıya inip Samsun’a gitmeye karar verdik. İniş de çıkışta olduğu gibi eğlenceliydi. Tüm inişi video kaydına aldık.

IMG_2432
Teleferikten indiğimizde sahilin sonuna kadar yürüdük. Burada Fatsa’ya gitmekte olan bir minibüse bindik. Fatsa otogarında inince atıştırmalık yiyecek aldık ve uygun bir yer bulmak için yol boyunca yürümeye başladık. Bu sırada Mustafa’nın otostop denemesi başarılı oldu ve Samsun’a giden bir otomobil bizi aldı. Saat 3 civarında Samsum’a vardık.
İlk olarak Decathlon’u ziyaret ettik. Tabi yine baya harcadım burada, kurtulmak ne mümkün?

IMG_2507Burada birkaç saat geçirdikten sonra Piazza’da kısa bir tur attık ve Mustafa’nın ısrarla anlattığı döneri yemek için “Beyaz Ev” in yolunu tuttuk. İlk olarak 56’lar caddesinden geçtik. Buradan Çiftlik Caddesine girdiğimiz anda Beyaz Ev’e varmış bulunduk. Fiyatları uygun bir mekan ayrıca dizaynı ve hizmeti yeterli.

DCIM100GOPRO
Tabiki kendime soğansız dürüm istedim. Döner olarak et döner servis ediliyor. İçerisinde yeşillik, patates kızartması, ve sos (iskender sosuna benzettim) bulunmakta. Tadı gayet leziz. Tek sorun dürümün çok küçük olması. Bunun da üstesinden ikinci dürümü sipariş ederek gelebiliyorsunuz. Yemeğin ardındam çektiğimiz videolara, fotoğraflara baktık. Çantamı da düzenledikten sonra tekrar yola düştük.

Çiftlik caddesi üzerinde yürürken bir yandan dükkanlara bakıyorduk. Yarın için başka bir mekan kestirdik gözümüze. Yarın da orayı deneyeceğiz. Cadde boyunca yürüdük, ardından sahile yöneldik. Cumhuriyet meydanına ulaştık. Buradan devam ederek Atatürk heykeline vardık. Kısa bir video çekiminin ardından sinemaya gitmek üzere buradan ayrıldık.

IMG_2442

Sinemaya vardığımızda “Nuh” filmi için bilet aldık. Filmin başlamasına yarım saat süre vardı ancak bu süreyi dinlenerek geçirmeye karar verdik. Film bitiminin ardından tekrardan çiftlik caddesine döndük. Mustafa’nın ablasnın evine ulaştık.

Şu an ise yatağa uzanmış vaziyette bunları yazmaktayım.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s